Jdi na obsah Jdi na menu
 


Burj Al Arab

26. 3. 2017

Superluxusní dubajský hotel Burj Al Arab (počeštěně Burdž Al Arab) ve tvaru obří plachetnice je považován za jeden ze symbolů tohoto arabského města. A také za symbol pohádkového luxusu.

Hotel ve tvaru plachetnice = symbol Dubaje

burj_al_arab.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burj Al Arab patří do řetězce Jumeirah, leží na uměle vybudovaném ostrově a tyčí se do výšky 321 metrů, což z něj dělá jeden z nejvyšších hotelů světa. Jeho budování na místě bývalého hotelu Chicago Beach začalo v roce 1994, kdy se nejprve začal zavážet nově vznikající ostrov. Hotel Chicago Beach byl zbořen o tři roky později a v prosinci 1999 pak byl Burj Al Arab otevřen veřejnosti. Již při návrhu se počítalo s tím, že se Burj Al Arab stane symbolem Dubaje, podobně jako má New York sochu Svobody, Paříž Eiffelovku nebo Londýn Big Ben.

Chcete-li se na Burj Al Arab přijít podívat zblízka, počítejte s tím, že blíž než k hlavní vstupní bráně (která je od hotelu vzdálená dobrého půlkilometru) to nepůjde. Musíte si buď rezervovat pokoj nebo stůl v restauraci.

stazeny-soubor--3-.jpg

 

 

 

 

 

Nejdražší hotel v Dubaji? Nejluxusnější určitě!

Fotografie Burj Al Arabu by měla být své místo ve výkladovém slovníku jazyka českého – hned vedle slovíčka luxus. Ten na vás dýchne sice už před samotným vstupem do hotelu, ale ve vstupní hale, to je teprve něco.

Jen na výzdobu bylo použito na 10 000 metrů čtverečních plátkového zlata. Že se to nemůže vyplatit? Nevadí, tady jde o prestiž. Interiér zdobí gigantické akvárium, které je také ústředním motivem jedné z restaurací. Burdž Al Arab skrývá na 202 pokojů a apartmánů, ten nejmenší má 169 metrů čtverečních a ten největší a nejluxusnější dokonce 780 metrů čtverečních. Všichni hosté mají k dispozici několik Rolls Royců, BMW, heliport, osobního sluhu a je jim tak splněno v podstatě jakékoliv přání.

O Burj Al Arabu koluje několik mýtů. Jeden z nich je třeba ten, že v hotelu najdete venkovní tenisový kurt s výhledem na moře. Není to pravda.

Nebo ne až tak docela – 22. února 2005 byl skutečně heliport Burdž Al Arabu pokryt travnatým povrchem, na kterém si zahráli exhibiční mač tenisové legendy Andre Agassi a Roger Federer. Jednalo se o jednorázovou reklamní akci a další den již heliport sloužil opět vrtulníkům.

Restaurace v Burdž Al Arabu

V prostorách hotelu Burj Al Arab leží hned osm restaurací, kaváren a barů, které vás ohromí nejen svými cenami, ale zejména úrovní poskytovaných služeb:

Al Iwan se zaměřuje na prvotřídní arabskou kuchyni. Leží v přízemí hotelu a její interiér je zdoben zlatem.

Al Mahara, v překladu Ústřice, je podmořská restaurace obklopená největším akváriem s mořskou vodou na světě. Zatímco si budete pochutnávat na čerstvých mořských plodech, poplavou kolem vás hejna pestrobarevných rybiček.

Al Muntaha vám dá zřejmě ze všech restaurací nejvíc. Kromě skvělého jídla nabídne ještě skvělejší výhled na celou Dubaj, palmový ostrov a Arabský záliv. V této resturaci si, stejně jako ve všech ostatních, můžete zarezervovat stůl a vychutnat si zdejší luxus.

Bab Al Yam je kavárna ležící hned vedle bazénu, která nabídne nádherný výhled na moře.

Junsui je originální restaurace, jež se specializuje zejména na pokrmy z východní Asie.

Majlis Al Bahar je romantická restaurace nacházející se na soukromé pláži s výhledem na Burdž al Arab.

Sahn Eddar je moderní restaurace, která leží v přízemí Budrž al Arabu.

Skyview Bar leží na stejném patře, jako restaurace Al Muntaha, a tak nabízí nádherný výhled na okolí. Vstup do baru je povolen až od 21 let.

17174306.jpg

Rozhodnete-li se navštívit některý z výše uvedených podniků, mějte na paměti, že zde funguje dress code. To znamená, že muži musejí přijít oblečeni alespoň v tradičním arabském oděvu, popřípadě v košili s límečkem, elegantních jeansách či oblekových kalhotách a v uzavřených botách. Sportovní boty, sneakersky, trička či šortky jsou zapovězeny. Ženy pak musejí přijít v šatech nebo krátké či dlouhé sukni.